Børne- og ungdomspsykiatrien i Region Midtjylland

 

Per Hove Thomsen 

 

Koordinerede klinisk lærestolsprofessor, overlæge, dr.med.

Mail: Per.Hove.Thomsen@ps.rm.dk

Personlig hjemmeside i PURE

 

Loa Clausen

 

Seniorforsker, psykolog, ph.d.

Mail: loaclaus@rm.dk

Personlig hjemmeside i PURE

 

Sanne Lemcke

 

Sygeplejerske, MPH, ph.d.

Mail: Sanne.Lemcke@ps.rm.dk

Personlig hjemmeside i PURE

 

Judith Becker Nissen

Overlæge, lektor, ph.d.

Mail: judiniss@rm.dk

Personlig hjemmeside i PURE

 

Anne-Mette Lange

Psykolog

Mail: Anne-Mette.Lange@ps.rm.dk

Personlig hjemmeside i PURE

 

Tina Røndrup Kilburn

   

Psykolog, ph.d.

Mail: tinakilb@rm.dk

Personlig hjemmeside i PURE

  

Katja Hybel

Psykolog, ph.d.

Mail: Katja.Hybel@ps.rm.dk 

Personlig hjemmeside i PURE

 

David R.M.A. Højgaard

Psykolog, ph.d.

Mail: davimart@rm.dk

Personlig hjemmeside i PURE

 

Sara Højslev Avlund 

Læge, ph.d.-stud.

Mail: Sara.Avlund@aarhus.rm.dk

Personlig hjemmeside i PURE 

 

Trine Wigh Arildskov

 

Psykolog, ph.d.-stud.

Mail: trinaril@rm.dk

Personlig hjemmeside i PURE

 

Pil Lindgreen

 

Sygeplejerske, MScN, ph.d.-stud.

Mail: pillin@rm.dk

Personlig hjemmeside i PURE

 

Sanne Jensen

Psykolog, ph.d.-stud.

Mail: sanjesen@rm.dk

Personlig hjemmeside i PURE

 

Jytte Brening

 

Professorsekretær

Mail: Jytte.Breining@ps.rm.dk

 

Helle Veller Mortensen

Afsnitsledelsessekretær, cand.ling.merc.

Mail: helle.veller.mortensen@ps.rm.dk

 

 

 

Psykiatrien i Risskov flytter til Skejby - læs mere her

Kontakt

Børne- og Ungdomspsykiatrisk Centers
forskningsafsnit
Skovagervej 2
8240 Risskov
Mail: ps.buc.forskningsafsnittet@rm.dk


Per Hove Thomsen
Klinisk professor
Mail: per.hove.thomsen@clin.au.dk
Tlf: 7847 3360

For spørgsmål vedrørende hjemmesiden:
Jytte Breining 
Webredaktør
Mail: jytte.breining@ps.rm.dk
Tlf: 7847 3351